Αλλαγές στο πρόγραμμα διοργάνωσης του Αναπτυξιακού Τουρνουά για μικρές ηλικίες «Taurus Creticus»

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά η ΕΚΑΣΚ σε συνεργασία με την Περιφέρεια και τον Δήμο Ηρακλείου διοργανώνουν το Αναπτυξιακό Τουρνουά για μικρές ηλικίες «Taurus Creticus». Το «Taurus Creticus», λόγω απαγορευτικό απόπλου θα διεξαχθεί στις 4 και 5 Ιανουαρίου στα «Δυο Αοράκια», το κλειστό «Μελίνα Μερκούρη» στην Αλικαρνασσό και το «ΒΑΚ» με ομάδες αγοριών του 2006 και του 2007 από την πόλη του Ηράκλειου και την Αττική. Στην φετινή διοργάνωση εκτός από τους Κρητικούς ΑΓΟΡ, Δειλινό, ΟΦΗ, Ηρόδοτο, Ηράκλειο, Ανδρογέα και Εργοτέλη θα συμμετάσχουν και το κλιμάκιο της ΕΣΚΑ, τα εκπαιδευτήρια Πλάτωνα, ο Ίκαρος Καλλιθέας, η Δάφνη Αγίου Δημητρίου, το Περιστέρι και ο Ολυμπιακός. Εκτός από τα παιχνίδια στο πλαίσιο της διοργάνωσης, θα πραγματοποιηθεί ημερίδα την Παρασκευή 3/1/2020 και ώρα 21:00 στο ξενοδοχείο Ibis Styles Heraklion Central με θέμα: «Το παρόν και το μέλλον των ακαδημιών Μπάσκετ», με ομιλητές τους Χρήστο Σγουρίτσα (Ομοσπονδιακός προπονητής), τον Ηλία Στρατικόπουλο (ΕΣΚΑ), τον Κυριάκο Καραμπατζάκης (ΕΣΚΑ), τον Αλέξη Χριστοδούλου (Εργοτέλης), τον Γιάννη Βαληνδρά (Γ.Σ. Περιστερίου), την Άννα Γωνιωτάκη (Ίκαρος Γ.Σ.), τον Βαγγέλη Γλυκό (Δάφνη Δαφνίου), τον Μπάμπη Σκουζή (ΟΣΦΠ) και συντονιστές τους Υπεύθυνο του Αναπτυξιακού της ΕΚΑΣΚ, Γιάννη Καλαιτζάκη και τον Παιδαγωγό και Αθλητικό ψυχολόγο Δρ. Νίκο Γεωργιάδης.

Taurus Creticus ΙΙΙ

Σας γνωρίζουμε ότι  οι αγώνες για το Χριστουγεννιάτικο Αναπτυξιακό Τουρνουά  Taurus Creticus, λόγο απαγορευτικού απόπλου,  θα πραγματοποιηθεί όπως παρακάτω.

Επίσης   η προγραμματισμένη  ημερίδα  θα  διεξαχθεί  την Παρασκευή  3/1/2020 και ώρα 21.00 στο ξενοδοχείο IBIS STYLES CENTRAL HOTEL με θέμα: Το παρόν και το μέλλον των ακαδημιών Μπάσκετ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  (γεννηθέντες αθλητές 2006)

1η (4.1.2020) 2η (5.1.2020)
2 ΑΟΡΑΚΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΟ

 

13.00 ΠΛΑΤΩΝΑΣ – ΕΣΚΑ 11.00 ΠΛΑΤΩΝΑΣ – ΑΓΟΡ
09.00 ΙΚΑΡΟΣ – ΕΚΑΣΚ 09.00 ΔΑΦΝΗ Δ. – ΕΚΑΣΚ
11.00 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ – ΑΓΟΡ    
ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ
    11.00 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ – ΕΣΚΑ
11.00 ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΔΑΦΝΗ Δ. 09.00 ΙΚΑΡΟΣ – ΔΕΙΛΙΝΟ
16.00 ΙΚΑΡΟΣ – ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ  
17.30 ΠΛΑΤΩΝΑΣ – ΔΕΙΛΙΝΟ
19.00 ΕΚΑΣΚ – ΕΣΚΑ
21.30 ΔΕΙΛΙΝΟ – ΔΑΦΝΗ Δ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (γεννηθέντες αθλητές 2007)

1η (4.1.2020) 2η (5.1.2020)
2 ΑΟΡΑΚΙΑ ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ
13.00 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ – ΕΚΑΣΚ  

09.00

 

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ – ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ

11.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ
15.00 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΕΚΠ.ΠΛΑΤΩΝΑ
ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟY
13.00 ΙΚΑΡΟΣ – ΗΡΟΔΟΤΟΣ     13.00   ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΙΚΑΡΟΣ
14.30 ΔΑΦΝΗ Δ. – ΔΕΙΛΙΝΟ
09.00 ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΔΑΦΝΗ Δ.
  15.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΕΚΑΣΚ
17.00 ΔΑΦΝΗ Δ. – ΟΦΗ
2 ΑΟΡΑΚΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΟ
  13.00 ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΕΚΠ.ΠΛΑΤΩΝΑ
ΚΛΕΙΣΤΟ ΒAK
17.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ
18.30 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ – ΟΦΗ
20.00 ΗΡΑΚΛΕΙΟ -ΕΚΠ.ΠΛΑΤΩΝA
21.30 ΟΦΗ –IΚΑΡΟΣ